KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14598116

nr 1459 8116

Gerhard Wihlborg

(1897-1982), Sverige

Oljemålning, Kopia efter Judith Leyster. Ej signerad. Olja på duk, 71x62cm, yttermått inklusive ram: 90x81cm

Gerhard Wihlborg, svensk målare född i Löderup 1897, död 1982.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 4 april 2022
kl 18:20:05

4/4 13:48:30 1      Vinnande bud

Gerhard Wihlborg

Läs mer om Gerhard Wihlborg