KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14598116
nr 1459 8116
Gerhard Wihlborg
(1897-1982), Sverige
Oljemålning, Kopia efter Judith Leyster. Ej signerad. Olja på duk, 71x62cm, yttermått inklusive ram: 90x81cm
Gerhard Wihlborg, svensk målare född i Löderup 1897, död 1982.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 4 april 2022
kl 18:20:05
4/4 13:48:30
Gerhard Wihlborg
Läs mer om Gerhard Wihlborg